Najlepsze aplikacje mobilne dla kobiet

Najlepsze aplikacje mobilne dla kobiet

Już od dawna nie wyobrażam swego życia bez smartfona. I służy mi nie tylko do komunikacji czy rozrywki. Pozwala mi załatwiać różne potoczne i robocze sprawy, siedząc w parku na ławce. Dzięki zestawu niezbędnych aplikacji mogę ogarnąć prawie wszystko! Prawie… bo przecież apka chociaż i przeliczy mi spalone kalorie, lecz nie spali ich, obiadu też nie przygotuje, choć i da na niego pomysł, no i tak dalej. Więc, jakie aplikacje moim zdaniem są najużyteczniejsze dla kobiet.

Tak wygląda moja TOP lista

Visual Watermark

Zacznę od aplikacji, która bardzo mi pomaga w moim życiu blogerskim. Dzięki Visual Watermark mogę być pewna, że nikt nie skorzysta się z mojej własności intelektualnej, innymi słowami nie wrzuci moich zdjęć na swój blog, Instagram, stronę internetową bez mojego na to pozwolenia. Visual Watermark chroni moje zdjęcia przed kopiowaniem przez inne osoby. Fajnie, prawda? I fair.

This Days, czyli Te Dni

Wiadomo, że natura wie swoje, ale ja wolę nie trzymać tego ciągle w głowie, ani w dawny sposób odznaczać te dni w kalendarzu. Wolę zainstalować aplikację i mieć to z głowy. Więc, dla kontroli cyklu na moim iOS-ie używam aplikacji Te Dni. Ona pozwala również kontrolować temperaturę, nastrój, samopoczucie, antykoncepcję. Jest w pełni bezpłatna i wolna od reklam.

Przepisy.pl

Przyznaję się do tego, że gotowanie jest jedną z moich pasji i mimo to, że kocham improwizacje kulinarne, jednak muszę mieć pod ręką parę sprawdzonych przepisów. Na to i nadaje się przepisy.pl – mobilna książka kucharska. Zawsze sięgam tam, gdy nie mam pomysłu na obiad lub potrzebuję porady profesjonalnych szefów kuchni. Aplikacja zawiera ponad 2000 różnych przepisów, mnóstwo porad oraz codzienne propozycje dań.

Qute

Dopiero z tą aplikacją zaczęłam oszczędniej i rozsądniej wydawać kasę na ciuchy, zarówno jak i wybierać bardziej trafne. Jeżeli was tak samo trapią modowe pytania, sięgnijcie po osobistą stylistkę, a dalej uzupełniajcie swoją wiedzę w tej modowej społeczności jaką jest Qute.

HandWallet

Do kontroli wydatków mi służy ta aplikacja. Dzięki wykresowi wpływów i wydatków widzę, na co wydaje najwięcej pieniędzy i jak mogę skrócić tę listę. Naprawdę, bardzo mi pomogło naprawić moje finanse i mniej stresować z tego powodu.

Endomondo

Mimo to że nie należę do grona miłośników aktywności fizycznej, jednak czuję, że powinnam wymienić również aplikację, z której korzystają moje bardziej wysportowane koleżanki. I oto proszę bardzo. Endomondo. Jak zapewniają dziewczyny, ta apka umożliwia monitorowanie j aktywności fizycznej w ok. 50 dyscyplinach sportowych. Z Endomondo zawsze można sprawdzić, jak intensywny był twój trening i ile kalorii dzięki niemu spaliłaś.

Moja woda, czyli My water balance – daily drink tracker

To też aplikacja od mojej koleżanki, z której od niedawna też chętnie korzystam. Bo woda to zdrowie. Wiadomo, nie? Dostosowuje ona rekomendowaną ilość wody do wagi, płci i aktywności. Co ciekawe, do ilości wypitej wody wlicza też kawę i herbatę. W płatnej wersji aplikacji można wybierać też inne rodzaje napojów. A dodatkowym bonusem są odznaki i rywalizacja z przyjaciółmi. Chyba dlatego tę aplikację poleca się przyjaciółkom:).

Fitatu

Jeśli martwisz się o sylwetkę, jak ja, to też mogę polecić aplikację na odchudzanie, t.zn. to nie aplikacja będzie zamiast ciebie odchudzać się, a raczej będzie cię wspierać. Przecież jeśli zamierzamy schudnąć, musimy pilnować, ile kalorii dziennie zjadamy, a dodatkowo warto też śledzić ilość białek, tłuszczu i węglowodanów w kupowanej i konsumowanej przez nas żywności. Fitatu oferuje nam ogromną bazę produktów i potraw, kontrolowanie spożycia kalorii, białek, tłuszczów, węglowodanów, a także witamin i składników takich, jak błonnik czy sód, skaner kodów kreskowych kontrolować zmiany w pomiarach masy i obwodów ciała Aplikację na telefon można także synchronizować z danymi aplikacji sportowych, a także dodawać do niej własne treningi.

Revolut

Rzeczywiście rewelacyjna aplikacja dla podróżników lub tych, kto woli robić zakupy w zagranicznych online sklepach. Jest to przedpłacone konto i rozwiązanie, dzięki któremu błyskawicznie wymieniamy waluty po znacznie korzystniejszym kursie i za każdą transakcję płacimy mniej, niż używając naszej standardowej karty kredytowej i przeliczając kwoty ze złotych. W sklepach online do transakcji wystarczy nam wirtualna karta płatnicza, w realu musimy skorzystać z karty prawdziwej.

Co tu dużo mówić – każda z wyżej wymienionych aplikacji odczuwalnie zmieniła moje lub życie moich znajomych. Przecież nie po to mamy mądre urządzenia, by nie korzystać w pełni z ich mądrości i możliwości, jakie one nam oferują.

Kommentarze